Co nowego w Nowym Roku u lidera?

• autor: gksuniab, 2018-01-04 16:52

Czas pędzi nieubłaganie a Unia Białopole wielkimi krokami zbliża się do rundy rewanżowej w chełmskiej klasie okręgowej. Wiele osób zainteresowanych chełmską piłką oraz kibice, dopytują się co nowego słychać w naszym klubie? Jakie są plany, założenia, a w szczególności  cel?  Wszystkich interesują także personalia zawodników, którzy opuszczą i wzmocnią Unię. Piłka nożna jest tak piękną dyscypliną sportu, która przyciąga na stadiony wielu kibiców. Warto jednak zastanowić się, jakie elementy i aspekty muszą zostać spełnione aby osiągnąć upragniony cel

Trener Waldemar Kogut: Obejmując w lipcu 2017r. Unię Białopole, po półrocznej przerwie, zarząd klubu postawił mi zadanie zajęcia miejsca w czołówce tabeli. Zostałem rozliczany z wyników. Po opuszczeniu drużyny przez czołowych zawodników: (Hrui, Stepaniuk, Leśnicki, po pierwszej kolejce Ciołek a w trakcie sezonu Wikło), byliśmy zespołem bez jednej ręki i bez nogi. Wiele osób widziało w nas drużynę dostarczyciela punktów innym. Tak jednak się nie stało. Do drużyny przyszedł doświadczony Konrad Omelko oraz 4 zawodników z rozpadającej się Vojsławii Wojsławice, a w trakcie sezonu dołączył z Kryształu  Werbkowice Dawid Steciuk i z Unii Hrubieszów Marcin Stepaniuk. Odkurzyliśmy także zapomnianego w chełmskiej piłce Łukasza Kozłowskiego. Szkielet zespołu jednak pozostał bez zmian. Solidnie przepracowaliśmy okres letni choć wyniki gier kontrolnych nie były zadowalające. Zawodnicy tacy jak Kogut, Bureć, Zdybel, Łukaszewski czy Jabłoński byli bardzo kreatywni i nadali charakter Unii Białopole. Transfery okazały się strzałem w dziesiątkę. Na szczególną uwagę zasługuje Łukasz Kozłowski, który zastąpił na pozycji nr.1 Tomka Wikłę, zostając na koniec rozgrywek najlepszym bramkarzem ligi. To nas jeszcze bardziej wzmocniło i utwierdziło w tym, że możemy coś ugrać. Wedle przysłowia: "co nas nie zabije to nas wzmocni", z meczu na mecz rozkręcaliśmy się, tworząc przy tym super atmosferę w szatni. Odpowiednia wiara i nastawienie była kluczem do wyników. Z kopciuszka staliśmy się zespołem grającym o pierwszą trójkę. Poziom gry także cieszył naszą widownię, choć wiem że są charyzmatyczni i wymagają więcej. My jednak nigdy się nie poddajemy i postaramy się zrobić wszystko by zadowolić oko najbardziej wymagających. Dzisiaj wiem, że moja praca z małą przerwą dała wiele Unii i z podniesionym czołem możemy myśleć o przyszłości. W zespole nie ma gwiazd. Jedyną gwiazdą jest drużyna. Szacunek w naszym zespole jest fundamentem współpracy. Dziś mamy swoja wizję i cel. Zaczynamy 15.01.2018r. przygotowaniami do sezonu. Bardzo dobre przygotowanie fizyczne jest sprzymierzeńcem w realizacji strategicznych celów gry. Nad resztą spraw panuje zarząd klubu, który zrobi wszystko aby zespół mógł rywalizować jak równy z równym w nowym sezonie.

Patrząc obiektywnie i chcąc skusić się o  awans musimy myśleć o transferach. Pozostałe kluby też nie śpią i robią ruchy transferowe. Wiemy doskonale, że wiosna nie będzie łatwa, poczynając od kartek, kontuzji i wyjazdów zawodników związanych z pracą. Trener w porozumieniu z zarządem chciałby wzmocnić drużynę co w perspektywie będzie pozytywne i wniesie większą rywalizację w składzie. Musimy mieć jednak zawodników robiących różnicę, jeśli myślimy o IV lidze. W przerwie zimowej myśleliśmy nad kilkoma transferami. Dzisiaj już prawie wiadomo, iż do naszego klubu trafią wychowankowie Unii Hrubieszów: Patryk KRYGIEL (środkowy pomocnik) i Adrian OLESZCZUK (młodzieżowiec- obrońca). Zarząd klubu prowadzi rozmowy z napastnikiem z naszej ligi, które są prawie dopięte na ostatni guzik oraz ze stoperem, który będzie dużym wzmocnieniem linii defensywy naszego zespołu. Oprócz tych wzmocnień chcielibyśmy pozyskać Bogdana Biniuka z Unii Rejowiec, którym byliśmy zainteresowani już latem. Przy 100 % transferach możemy z powodzeniem bić się o awans do 4 ligi, ale to nie koniec, trener ciągle mówi o powrocie Mateusza Adamca, który jest dla niego najlepszym pomocnikiem ligi. Powrót do zespołu zapowiedział Grzegorz Piekaruk, dla którego oprócz Sławomira Leśnickiego awans byłby uwieńczeniem długoletniej przygody z piłką nożną. Drużynę najprawdopodobniej opuści Damian Komosa. Popularny "Cyki" w marcu wyjeżdża powtórnie  za granicę do pracy, co z pewnością jest dużą stratą. Michałem Jabłońskim interesuje się Kłos Chełm a Szymonem Łukaszewskim Kryształ Werbkowice. Zrobimy jednak wszystko, aby Ci zawodnicy pozostali z nami w tym sezonie i nadal dawali radość kibicom ze swojej gry i zdobytych bramek.

...k

AGROS - UNIA