piątek

Aktualności

PEWNA WYGRANA NA ZAKOŃCZENIE JESIENNEJ KOLEJKI

• autor: gksuniab, 2017-11-05 17:42

Gra pod nasze dyktando. Mistrzem jesieni na boiskach chełmskiej klasy okręgowej zostali piłkarze Unii Białopole. Jedenastka desygnowana w tym dniu przez trenera Waldemara Koguta pokonała Hetmana Żółkiewka 4:2, zapewniając sobie tym samym lidera tabeli na półmetku rozgrywek. Piłkarze z Żółkiewki za wszelką cenę chcieli wygrać ten pojedynek. Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwy mecz i tak też było. Byliśmy jednak mocno skoncentrowani, zmotywowani i gotowi na bój. Wiedzieliśmy także, że mamy swoje atuty które pozwolą nam odnieść zwycięstwo. Hetman postawił trudne warunki. Grał agresywnie i walczył na całym boisku o piłkę. My skupiliśmy się na obronie i czekaliśmy na swoje okazje z kontrataku. Nasze kontry były zabójcze. Do przerwy prowadziliśmy już 2:0, po bramkach Adriana ZDYBLA w 17 min. i Szymona ŁUKASZEWSKIEGO w 35 min. Na drugą połowę wyszliśmy pewni tego o co walczymy i jaki mamy cel. Dołożyliśmy kolejne trafienia. W 49 min. Michał JABŁOŃSKI podwyższa na 3:0, a w 67 min. Dawid STECIUK trafia na 4:0. Obie odsłony meczu należały do Unii, choć nie ustrzegliśmy się błędów. Po dokonaniu w drugiej połowie zmian, przyjezdni uśpili naszą czujność, i wykorzystali swoje sytuacje. W 75 i 80 minucie meczu zdobyli dwie bramki. Na nic więcej jednak Unia nie pozwoliła i pewnie pokonała groźnego rywala. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Marcin STEPANIUK, który zaliczył 2 asysty i miał kilka klarownych sytuacji bramkowych, jednak piłka po jego strzałach nie chciała wpaść do siatki. Niezły mecz rozegrał także Michał JABŁOŃSKI, dwukrotnie asystując i zdobywając bramkę. Licznie zebrana publika mogła w tym dniu zobaczyć bardzo dobre i emocjonujące widowisko, w którym padały bramki, była walka, dramaturgia i kartki. Wygraliśmy zasłużenie a w perspektywie całego spotkania wynik powinien być zdecydowanie większy. Taką Unię chce się oglądać. Ręce same składają się do oklasków. Brawo panowie, brawo trener. Widać kolektyw w tej drużynie.