czwartek

Aktualności

IX KOLEJKA CHEŁMSKIEJ KLASY OKRĘGOWEJ

• autor: gksuniab, 2016-10-04 17:45

W ramach IX kolejki o mistrzostwo chełmskiej klasy okręgowej Unia Białopole pokonała dotychczasowego lidera tabeli Start Krasnystaw 3:2. Pomimo tego, że Start uchodził za faworyta tego meczu, Unia na swoim stadionie jest w stanie wygrać z każdym. W takim meczu nie trzeba było nikogo motywować. Ostatnio gramy bardzo skutecznie i wygrywamy, co z pewnością pozytywnie wpływa na morale drużyny. Tak jak mówiliśmy, licznie zebrana widownia nie mogła narzekać na widowisko. W meczu były prawdziwe emocje, dramaturgia no i oczywiście gole. Goście od początku meczu wyszli wysokim pressingiem, dyktując swoje warunki gry. Mecz jednak dobrze się nie zaczął a  Unia wygrywała już 2:0. W 10 min. po kąśliwym strzale z 16 metrów prowadzenie dla Unii dał Yevhyenii Hruii, natomiast w 16 minucie indywidualną akcją prawym skrzydłem boiska popisał się Kamil Tabuła, który uderzył z ostrego kąta i futbolówka po rykoszecie wylądowała w bramce gości. W 20 minucie idealną sytuację na 3:0 zmarnował Michał Jabłoński. Start nie dawał za wygraną i walczył o bramkę kontaktową, tworząc groźne sytuacje pod nasza bramką, w której dwoił się i troił Tomek Wikło. Po jednej z akcji prawą stroną boiska goście umieścili jednak piłkę w siatce. Do przerwy prowadziliśmy 2:1. W drugiej odsłonie Krasnystaw ruszył jeszcze z większym impetem i doprowadził do wyrównania. Od tego momentu zaczęła się wymiana ciosów obu drużyn ale strzały albo były niecelne, albo lądowały w rękach bramkarzy. Nasz golkiper wspiął się na wyżyny swoich umiejętności i bronił jak natchniony, powstrzymując strzały piłkarzy Startu, którzy bardzo chcieli wygrać to spotkanie. Tak jednak się nie stało, Unia zaczęła grać szybciej i bardziej zdecydowanie. W 81 minucie po indywidualnej akcji środkiem boiska Yevhyenii Hruii zgubił całą linię obrony Startu i strzelił drugą bramkę. Trzeci gol był konsekwencją dobrej gry naszego zespołu. Tak jak mogliśmy się tego spodziewać Start postawił nam wysoko poprzeczkę i zmusił do dużego wysiłku. W Unii drzemie jednak potencjał i charakter jaki w końcu pokazaliśmy w meczu z liderem. Podsumowując, był to bardzo dobry i szybki mecz.