PODSUMOWANIE

• autor: gksuniab, 2016-06-29 20:28

Podsumowanie sezonu 2015/2016 chełmskiej klasy okręgowej w wykonaniu Unii Białopole.

Unia Białopole do sezonu 2015/2016 przystąpiła odważnie ale z wielką niewiadomą. Zespół po bardzo słabych wynikach w sezonie 2014/2015 stanął w obliczu klęski jakim jest spadek do "A" klasy, ale ostatecznie pozostał w szeregach chełmskiej okręgówki. Nastąpiło kilka zmian. Drużynę objął Waldemar Kogut. Treningów nie wznowiło kilku podstawowych graczy, zmienił się zarząd, przybyli nowi zawodnicy. Już w grach kontrolnych przed rundą jesienną Unia pod wodzą trenera Koguta zaczęła wygrywać i zdobywać wiele bramek. Sparingi punktów jednak nie dają ale gra mogła cieszyć. Do sezonu przystąpiliśmy zatem jako zupełnie odmieniona drużyna.

Bilans drużyny pod wodzą trenera Koguta to dziesięć zwycięstw, pięć remisów i jedenaście porażek – jak można to ocenić?

Waldemar Kogut: Prawie równowaga. Siódme miejsce - środek tabeli. Stać nas na dużo więcej. Obejmując zespół wiedziałem, iż czeka nas ciężka praca. Nie ukrywam, że liczyłem na coś więcej. Wiadomo, że w obliczu spadku i budowaniu czegoś nowego, każdy liczy na rezultaty już. Nam było ciężko, zespół musiał się ograć i przyzwyczaić do siebie. Wiadomo, zwycięstwa budują, ale nam nie przychodziły łatwo. Z zadyszki wyszliśmy dopiero w 5 kolejce. We wszystkich sparingach miałem pełną kadrę, a na początku rundy przyszły szybko kontuzje, które z pewnością wpłynęły na rezultaty w pojedynkach ligowych. Zespół jednak nabierał charakteru, krzepł i dorastał do tego aby osiągać coraz lepsze wyniki. Na koniec rundy jesiennej zebraliśmy 16 punktów. Nie był to wymarzony bilans i miejsce w tabeli. Zimą ciężko trenowaliśmy by zrobić kilka kroków w przód tabeli to nam się udało. Kolejne dobre gry kontrolne drużyny i niezłe przygotowanie kondycyjne zawodników świadczyło o dobrym początku rundy rewanżowej. Głównym celem było utrzymanie, które w miarę szybko osiągnęliśmy, ale gdyby nie remisy bylibyśmy o dwa kroki wyżej. Liczyłem, że na koniec sezonu będziemy mieli pięćdziesiąt punktów i to było do osiągnięcia. Zaczęliśmy grać dobrą piłkę ale kilku czołowych zawodników w czasie rundy musiało służbowo wyjechać i to było przyczyną niekorzystnych rezultatów. Ogólnie sezon oceniam na plus, chociaż pozostaje niedosyt.

Siódma lokata to maksimum możliwości Unii Białopole?

Potrzeba czasu by zbudować silny zespół, który będzie grał o najwyższe wyniki. Nic samo nie przyjdzie. Tylko ciężka praca na treningach. Brakowało nam stabilności w składzie. Gdy notowaliśmy dobre wyniki, skład był stabilny. Potem pojawiły się wyjazdy służbowe zawodników lub kontuzje, a jak wiadomo brakuje nam utalentowanych juniorów.

Z bardzo dobrej strony pokazało się kilku zawodników, w tym Szymon Łukaszewski, Michał Jabłoński czy Mateusz Adamiec.

Nie chciałbym wyróżniać indywidualnie nikogo bo na postawę zespołu pracują wszyscy. Choć uważam, że odkryłem na nowo Szymona ŁUKASZEWSKIEGO. Chłopak nie opuścił w zimie treningu. Pracował ciężko i solidnie. Na wiosnę był prawdziwym snajperem i kapitanem drużyny. Razem z Michałem JABŁOŃSKIM zdobyli 30 bramek, choć mogło być ich z pewnością wiele więcej. Nad tym trzeba nam w szczególności popracować. Mateusz ADAMIEC to płuca drużyny, jeden z lepszych pomocników chełmskiej okręgówki. Nie należy zapominać także o Dawidzie STEPANIUKU. "Loczek" zdobył dla Unii 10 bramek i doskonale wkomponował się do drużyny. Razem z Adrianem ZDYBLEM trzymali środek pola i w dużym stopniu decydowali o dobrej grze całego zespołu. Po odejściu Sebastiana KOGUTA do linii defensywy potrzebowaliśmy prawdziwego przywódcy, może w tym sezonie będziemy takiego mieli. Choć po odpowiednim przygotowaniu nasza linia obrony wyglądała nieźle.

Kilka słów o transferach UNII BIAŁOPOLE?

Na obecną chwilę Adrian OLESZCZUK wraca po wypożyczeniu do Unii Hrubieszów. Z gry zrezygnował Przemek RONDOŚ. Piotr SIEWAK podiął pracę w Warszawie i także opuszcza nasz zespół. Potrzebujemy doświadczonego obrońcę, jesteśmy wstępnie po rozmowach z Markiem GRZYWNĄ, który potwierdził chęć przyjścia do Unii. Z zespołem zostaje  Hubert KOŁODZIEJCZYK. Na obecną chwilę wzmocni nas także młody zawodnik defensywny. O personaliach poinformujemy po dopełnieniu formalności. Potrzebujemy jeszcze 1-2 młodzieżowców do podniesienia rywalizacji w składzie. Od 15 lipca zaczynamy przygotowania do sezonu 2016/2017. Będziemy trenować 3 razy w tygodniu i rozgrywać mecze sparingowe. Czasu jest mało a jak wiadomo trzeba wejść na właściwe tory.

Jaki będzie cel na nadchodzący sezon?

Zawsze bijemy się o najwyższe miejsce najlepsze rezultaty. Łatwo nie będzie choć po cichu liczymy na kolejny krok do przodu. Cel zostanie określony do 15 lipca i będziemy robili wszystko aby go zrealizować.

pławanice - unia 2012