PEWNE ZWYCIĘSTWO W XVII KOLEJCE

• autor: gksuniab, 2016-04-20 11:45

Na zdjęciu zdobywca 2 bramek dla Unii: Szymon Łukaszewski.

UNIA BIAŁOPOLE                RUCH IZBICA

2   :   0    (1  :  0)

Unia Białopole pokonała czwartą drużynę chełmskiej okręgówki 2:0, rewanżując się tym samym za jesienną porażkę w Izbicy. Od początku spotkania zarysowała się przewaga naszej drużyny. Składne akcje i dokładne podania do naszych skrzydłowych zaowocowały sytuacjami bramkowymi. Doskonale jednak spisywał się w bramce golkiper gości. Opanowanie przez naszych zawodników środka pola oraz dyscyplina taktyczna nie pozwoliła gościom na grę kombinacyjną i zepchnęła ich do defensywy. W 41 min. bramkę na 1:0 strzelił Szymon Łukaszewski po bardzo dobrym podaniu Michała Jabłońskiego. W drugiej połowie nadal graliśmy pewnie i zdecydowanie, konsekwentnie dążąc do podwyższenia wyniku ale piłka nie chciała wpaść do siatki. Doskonałe sytuacje zmarnowali Adamiec, Jabłoński i Zdybel. W 70 min. na 2:0 podwyższa Łukaszewski, który w tym meczu rozgrywał dobre zawody. W samej końcówce trener dokonuje 2 zmian, które mogły ustawić wynik meczu na 4:0. Dwie sytuacje sam na sam zmarnował Fedec. Popularnemu "Perezowi" zabrakło zimnej krwi. Na pochwałę zasługuje cała drużyna. Zagraliśmy dobry mecz z wieloma sytuacjami bramkowymi. Kibice mogli oglądać dobre widowisko.

Skład: WIKŁO, SZOPA, STEPANIUK, NAZARUK, TUKIENDORF, KOŁODZIEJCZYK (55' FRĄK), ZDYBEL, ADAMIEC (88' KOMOSA), ŁUKASZEWSKI, OLESZCZUK (88' FEDEC), JABŁOŃSKI (80' RONDOŚ).

Bramki: ŁUKASZEWSKI 41',70'.

Już w niedziele 10.04.2016 o godzinie 16:00 na stadionie EKO-Arena w Różance odbędzie się mecz XV kolejki o mistrzostwo V ligi między SPS EKO Różanka a Start Krasnystaw. Przed naszą drużyną kolejne ciężkie spotkanie w drugiej już kolejce rundy wiosennej chełmskiej ligi okręgowej a XV całego sezonu. Tym razem przyjdzie nam zmierzyć się ze Startem Krasnystaw. Starta w rozegranych już XIV kolejkach tego sezonu zgromadziła na swoim koncie 30 punktów co daje im drugie miejsce w tabeli z przewagą 4 punktów nad naszą drużyną. W pierwszym meczu obu tych drużyn w rundzie jesiennej w Krasnymstawie padł wynik 3:2 dla Startu. Po mimo zwycięstwa drużyny Startu było to bardzo wyrównane spotkanie. Drużyna Startu w pierwszej kolejce rundy wiosennej przegrała mecz na własnym stadionie z ostatnią drużyną tabeli Unią Rejowiec 0:2, co było największą niespodzianką tej kolejki. Zaś nasza drużyna w pierwszym spotkaniu rundy wiosennej na wyjeździe w Rożdżałowie na stadionie lidera Kłosa Chełm po zaciętym boju przegrała mecz 1:0. Ciężko wskazać faworyta tego spotkania, chodź EKO ze względu na to że gra u siebie może wykorzystać ten atut i zgarnąć trzy punkty. Drużyna z Różanki będzie chciała na pewno zrewanżować się za spotkanie w Krasnymstawie i zmniejszyć straty do jednego punktu, zaś Start za pewne będzie chciał uciec naszej drużynie na 7 punktów i bezpiecznie utrzymać swoje drugie miejsce przed następnymi meczami. Zapowiada się bardzo ciekawe spotkanie na które serdecznie zapraszamy. (http://spsekorozanka.futbolowo.pl)

Unia-Brat Siennica Nadolna