Zapowiedź IX kolejki

• autor: gksuniab, 2013-10-09 07:52

Pławanice Kamień - Unia Białopole

Po wysokim zwycięstwie z Vojsławią (9-0), Unia jedzie na bój do Pławanic. Mało kto się spodziewał, że piłkarze trenera Wieczorka po ośmiu kolejkach będą na 4 miejscu w tabeli z bilansem bramkowym 25-6 (najmniej bramek straconych w lidze do ósmej kolejki). Nasi bramkarze nie zostali pokonani od 358 minut. Fajnie tę passę byłoby podtrzymać, ale jak wiadomo, Pławanice to trudny i gorący teren na którym ciężko się gra i ciężko wygrywa. Ze względu na małe boisko często padają tam wyniki hokejowe. Co prawda Unia w tamtym sezonie, dwukrotnie z Pławańczykami wygrywała, ale jak wszyscy wiedzą mecz meczowi jest nierówny i piłkarze z Białopola muszą się nastawić na trudny bój. W dwóch ostatnich kolejkach Pławanice minimalnie (po 2-1) przegrywały z faworyzowanymi drużynami Unii Rejowiec i Ogniwem. Potencjał tego zespołu jest ogromny, zwłaszcza teraz, kiedy skład został odmłodzony. Główną ich bronią jest bramkostrzelny Wiśniewski i świetnie bijący rzuty wolne - Neckar. Za minusa można uznać brak stabilnej formy. Jeśli chodzi o wynik, Unię ze względu na miejsce w tabeli powinna interesować tylko wygrana, choć o nią będzie bardzo trudno, nasz typ: zwycięstwo Unii.

Całość w rozwinięciu newsa (kliknij więcej).

Frassati Fajsławice - Granica Dorohusk

W ostatniej kolejce Frassati doznało wysokiej porażki w Siennicy Nadolnej. Drużyna trenera Krakiewicza zajmuje 9 miejsce w tabeli i pewnie nie jest z tego zbytnio zadowolona. Co ciekawe piłkarze z Fajsławic mimo ósmego miejsca meczu u siebie jeszcze nie przegrali. Ciężko jednak będzie im podtrzymać tę passę bo za przeciwników w tej kolejce mają Granicę. Piłkarze z Dorohuska w ostatnim meczu rozegrali bardzo dobre zawody i zremisowali u siebie z pretendentem do awansu - Włodawianką. Choć zawodnicy trenera Cybulskiego w tym sezonie na wyjazdach nie błyszczą, to jednak Oni są faworytem w tym meczu, nasz typ: zwycięstwo Granicy.

Ruch Izbica - Brat Siennica Nadolna

Pogrążony w kryzysie Ruch podejmuje u siebie odradzający się Brat. Piłkarze z Izbicy przegrali już siódmy mecz z rzędu. Najboleśniejsza porażka to ta z ostatniej kolejki ze Spółdzielcą (1-0). "Dzięki" niej Ruch spadł na przedostanie miejsce w tabeli i jest tylko przed fatalnie grającą w tym sezonie drużyną Vojsławii. Widać, że w drużynie dzieje się coś złego. Na drugim biegunie jest Brat, który kryzys ma już dawno za sobą. Trzy ostatnie zwycięstwa przesunęły drużynę na 8 pozycję i Brat zaczął pościg za czołówką (czy nie za późno?). W tym spotkaniu faworytem są goście, ale Ruch widząc widmo spadku może skóry tanio nie sprzedać, nasz typ: remis.

Kłos Chełm - Spółdzielca Siedliszcze

W ostatnich dwóch kolejkach Kłos zdobył tylko jeden punkt i spadł w tabeli na siódme miejsce. Co prawda piłkarze trenera Tarnowskiego w ostatniej kolejce zremisowali na wyjeździe ze Startem, to ambicje ich są większe niż siódma lokata i pewnie szybko zechcą to zmienić. Okazja do tego dogodna, do Rożdżałowa przyjeżdża beniaminek z Siedliszcza. Piłkarzom trenera Płoszaja znacznie poprawił się humor ponieważ w ostatniej kolejce wygrali z Ruchem i przybliżyli się w walce o utrzymanie. W tej kolejce jednak ciężko będzie zdobyć im punkty z Kłosem, który jest podrażniony, nasz typ: zwycięstwo Kłosa.

Vojsławia Wojsławice - Start Krasnystaw

W tej kolejce spotkają się drużyny, które zajmują pierwsze i ostatnie miejsce w tabeli. Vojsławia jeszcze nie zdążyła wylizać ran po meczu z Unią Białopole (przegranym 9-0),a już przychodzi im grać silną drużyną z Krasnegostawu. Wielu pewnie się zastanawia czy padnie rekord wygranej w tym sezonie (przypomnijmy 10-0). Nikt oczywiście tak wysokiej przegranej Vojsławii nie życzy, ale boisko zweryfikuje, czego świadkami będziemy w niedziele w Wojsławicach, nasz typ: zwycięstwo Startu.

''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''''

Hutnik Ruda Huta - Ogniwo Wierzbica

Hutnik w tym sezonie gra solidnie, ale z drugiej strony co z tego, że gra solidnie skoro punktów praktycznie nie zdobywa. Piłkarze z Rudy Huty zajmują 11 miejsce w tabeli i znajdują się nad strefą spadkową. Ogniwo z kolei to solidna drużyna, która punkty jednak zdobywa i zajmuje 5 miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce piłkarze trenera Krawca nie bez problemów pokonali Pławanice 2-1. W tym meczu również nie będzie im łatwo. Hutnik może postawić opór, a głównym ich sprzymierzeńcem może być własne boisko, nasz typ: zwycięstwo Ogniwa.

Włodawianka Włodawa - Unia Rejowiec

Co tu dużo mówić - mecz na szczycie. O ile wysoka pozycja Włodawianki nie zaskakuje to trzeci plac Unii Rejowiec jest sporą niespodzianką. Włodawianka w ostatniej kolejce zremisowała w Dorohusku, ale jej główny rywal Start też zremisował, także dalej te drużyny dzieli 3 punkty. Start prawdopodobnie w tej kolejce wygra, zatem piłkarze z Włodawy, aby utrzymać dystans muszą zagrać jak najlepiej i wygrać. Unia Rejowiec to w tym sezonie czarny koń rozgrywek. Pamiętajmy jednak, że tak naprawdę ciężkie mecze piłkarze z Rejowca mają dopiero przed sobą (Włodawianka, Granica, Ogniwo, Unia B., Start). Przed nimi zatem trudna końcówka rundy. A pierwszy sprawdzian już w niedziele we Włodawie, nasz typ: zwycięstwo Włodawianki.

Przygotował: Tomek - gksuniabialopole.futbolowo.pl

autor: ~anonim 2013-10-09 12:57:13

avatar a wy myslicie czego tez tak wysoko w tabeli, wiekszosc latwych meczow na poczatku

autor: ~Petro 2013-10-09 20:14:23

avatar 'anonimie' mecze m.in. z Granicą, Startem, Kłosem czy Bratem określasz mianem 'łatwych' ?

UNIA _ FRASSATI