• autor: gksuniab, 2013-10-07 12:31

Zapraszam do zaktualizowanej zakładki "strzelcy piątej ligi".

Trening Unii Białopole, odbędzie się 09 października, godz. 17.00

Mecze 1/2 Pucharu Polski ChOZPN pomiędzy: Sparta Rejowiec Fabryczny - Victoria Żmudź i Start Krasnystaw - Chełmianka Chełm odbędą się 16 października 2013r. o godz.15.00 (na pierwszym miejscu gospodarz spotkania).

Zapraszam również do przeczytania ciekawego artykułu, który ukazał się na stronie chełmskiego sportu.

Artykuł w rozwinięciu newsa.

Vojsławia na „łopatkach”

Vojsławia na „łopatkach”Już 42 gole straciła w tym sezonie drużyna Vojsławii. Podopieczni Zbigniewa Leśnickiego w Białopolu nie mieli nic do powiedzenia. Gdyby Unia była skuteczniejsza, goście wróciliby do Wojsławic z bagażem kilkunastu goli.

Mecz był popisem umiejętności strzeleckich Szymona Łukaszewskiego, napastnika Unii. Zdobył on aż sześć goli. Taka sytuacja to rzadkość na naszych boiskach. Do tej pory rekordzistą w tym sezonie był Sebastian Sadowski ze Startu Krasnystaw, który zaliczył pięć trafień w spotkaniu ze Spółdzielcą.
Przed meczem trener Unii Tomasz Wieczorek wyjątkowo oryginalnie próbował zmobilizować swojego napastnika. – Szymon nie uczestniczył w piątkowym treningu, nie usprawiedliwiał się, więc przed meczem powiedziałem mu, że dostaje szansę na 45 minut gry. Jeśli nie strzeli choćby jednej bramki, w przerwie zostaje w szatni – opowiada Tomasz Wieczorek.
Łukaszewski słowa trenera wziął sobie mocno do serca i w pierwszej połowie skompletował hat-tricka. Gdyby wykorzystał wszystkie swoje okazje do zdobycia bramki, goli na koncie miałby dwa razy tyle. Jednak najładniejszą bramkę w pierwszej części gry zdobył Sławomir Leśnicki. Doświadczony piłkarzy Unii popisał się atomowym uderzeniem z 30 m pod poprzeczkę. Matczuk nie miał żadnych szans. Leśnicki chwilę potem mógł strzelić swojego drugiego gola, jednak z kilku metrów trafił w poprzeczkę. Vojsławia w pierwszej połowie miała tylko jedną okazję do zdobycia bramki. W 21 min. w sytuacji sam na sam z bramkarzem Unii znalazł się Burda, który przerzucił piłkę nad rywalem, ale powracający obrońca zdążył wybić futbolówkę z linii bramkowej.
Po zmianie stron Unia wciąż zdecydowanie przeważała. Każda jej akcja to zagrożenie pod bramką Matczuka. Kolejne trzy gole dołożył jeszcze Łukaszewski i dwa wprowadzony po przerwie Rafał Sobczuk. Goście mogli zdobyć honorową bramkę, ale w końcówce meczu dogodnej sytuacji nie wykorzystał Szumilak. Po meczu trener Leśnicki wprost powiedział: - Nie mam aż sześciu zawodników z podstawowego składu, którzy w minionym sezonie wywalczyli awans i stąd takie, a nie inne wyniki.
Vojsławia jest jedyną drużyną w lidze okręgowej bez punktu.

UNIA BIAŁOPOLE – VOJSŁAWIA WOJSŁAWICE 9:0 (4:0)
: Łukaszewski 3, 18, 38, 60, 73, 89, Leśnicki 36, Sobczuk 66, 87.
UNIA: Zelent (66 Siewak) – T. Soroka, Domińczuk, Bureć, Komosa, S. Leśnicki, Adamczyk (60 Dywański), Zdybel, M. Soroka (80 Tymiński), Jenda (46 Sobczuk), Łukaszewski.
VOJSŁAWIA: Matczuk – Kaznowski, Z. Leśnicki, Czerniej (65 Dudzic), Wójcikiewicz, Staniszewski, Szumilak, Psiuk, Hałaj, Dyszewski, Jeleń (15 Burda).
Sędzia główny – Grodek, asystenci - Brożek i Skubisz.

źródło: chełmskisport.pl

zebranie sprawozdawcze