Zapowiedź I kolejki sezonu 2013/14

• autor: gksuniab, 2013-08-20 21:00

Zapowiedź pierwszej kolejki sezonu 2013/14

Unia Białopole - Granica Dorohusk

Unia w tym meczu będzie podwójnie zmobilizowana, po raz pierwszy zagra na nowym stadionie i na pewno nie chce przegrać meczu otwarcia, drugim powodem jest rewanż za dotkliwą porażkę na wiosnę na terenie Granicy. Ale piłkarze z Dorohuska na pewno nie odpuszczą, drugie miejsce w poprzednim sezonie w lidze do czegoś zobowiązuje. Na ławkach trenerskich zasiądą nowi trenerzy: Tomasz Wieczorek (Unia) i Stanisław Cebulski (Granica). W obu klubach doszło do kilku roszad,  Unie opuścili Michał Soroka (kontuzja), Piotr Kisielewicz (koniec kariery), Sebastian Albiniak (Victoria Żmudź), zaś z Granicy odeszli  Marcin Kasperek (Hetman Żółkiewka) i Sebastian Bralewski (Sparta Rejowiec Fabryczny).

Aby przeczytać całość, kliknij "więcej"

Unia Białopole - Granica Dorohusk

Mecz zapowiada się bardzo ciekawie i ciężko wskazać faworyta, nasz typ: remis.

Nowy trener Unii Białopole - Tomasz Wieczorek

Start Krasnystaw - Ogniwo Wierzbica

Z powodu odbywających się w Krasnymstawie "Chmielaków" (w dniach 23-25.08) mecz Startu Krasnystaw z Ogniwem Wierzbica odbędzie się już w najbliższą środę (21.08), o godzinie 17:45.

W pierwszej kolejce spotykają się dwie drużyny, które powinny się włączyć o awans do IV ligi, dlatego mecz zapowiada się bardzo interesująco. Do Startu z wypożyczenia wraca Sebastian Sadowski, który niewątpliwie wzmocni drużynę, kolejne wzmocnienia to Damian Sadlak (Tatran Kraśniczyn) i Damian Stępniak (Zryw Gorzków). W Ogniwie karierę kończy Adam Mazurek - weteran ligowych boisk. Lekkim faworytem w tym meczu powinna być drużyna gospodarzy, nasz typ: zwycięstwo Startu.

Stadiony Startu i Ogniwa, to jedne z najładniejszych obiektów sportowych w naszym regionie

Spółdzielca Siedliszcze - Unia Rejowiec

Beniaminek Klasy Okręgowej w pierwszym swoim meczu podejmować będzie u siebie Unię Rejowiec. Piłkarze trenera Płoszaja na pewno chcieliby dobrze rozpocząć sezon, lecz podobne plany ma Unia Rejowiec. Będzie to typowy mecz walki, w którym żadna z drużyn nie zechce zejść pokonana z boiska, nasz typ: remis.

Czy trener Płoszaj zdoła utrzymać Spółdzielcę wśród V-ligowców?

Brat Siennica Nadolna - Włodawianka Włodawa

Niewątpliwie hit kolejki! Kibice w Siennicy Nadolnej już ostrzą sobie zęby przed tym spotkaniem. Gospodarze przed sezonem wzmocnili się  sprowadzonym z Ruchu Izbica Łatą oraz A. Kisterem (Zryw Gorzków).

Będzie to pokaz siły z obu stron. Atutem Brata jest własne boisko, ale Włodawianka jeszcze 2 miesiące temu grała na IV-ligowych boiskach. nasz typ: remis.

Czy Brat Siennica Nadolna na czele z trenerem Mariuszem Wróblem

uzyska upragniony awans do IV ligi?

Frassati Fajsławice - Hutnik Ruda Huta

Frassati nie zwykło przegrywać u siebie meczów, zwłaszcza, że przyjeżdżają do nich piłkarze z Rudy Huty, którzy do ostatniego meczu w poprzedniej rundzie walczyli o utrzymanie. Mimo, że piłkarze Hutnika przyciśnięci do muru pokazali, że grać w piłkę potrafią to jednak faworytem tego meczu są piłkarze z Fajsławic, nasz typ: zwycięstwo Frassati.

Frassati jako pierwsza drużyna w naszej lidze zaczęła

nagrywać skróty z wszystkich swoich meczów.

Ruch Izbica - Pławanice Kamień

W obu drużynach przed sezonem doszło do wielu roszad. Z Izbicy odeszli Roman Błonka, Michał Maziarczyk, Rafał Burak i Bartosz Nizioł, natomiast z Pławanicami pożegnali się trener Zbigniew Lepionka, Piotr Ciejak, Sebastian Dudko, Tomasz Janas i Mohammed Habib Necib. Obie drużyny postanowiły postawić na młodzież, ale czy młodzi piłkarze poradzą sobie... dla obu drużyn nadbiegający sezon może być trudny, nasz typ: remis ze wskazaniem na gospodarzy.

Michał Filipczuk - ostoja defensywy Pławanic

może w tym sezonie mieć dużo pracy.

Kłos Chełm - Vojsławia Wojsławice

Zdecydowanym faworytem tego meczu są gospodarze, do silnej i tak drużyny dołączył jeszcze jeden z najlepszych rozgrywających w V lidze - Tomasz Janas. Patrząc na personalia można wnioskować, że Kłos może być "czarnym koniem" tegorocznej rundy. Natomiast beniaminek z Wojsławic zrobi wszystko aby nie przegrać, jednak drużynie Zbigniewa Leśnickiego ciężko będzie wywieźć choćby jeden punkt z trudnego terenu jakim jest Rożdżałów, nasz typ: wygrana Kłosa Chełm.

Nowy nabytek Kłosa Chełm Tomasz Janas

Vojsławia Wojsławice - Unia BIałopole 25 maja 2014r.